Rada Warszawy poparła inicjatywę Fundacji Włochy 2030!

Szanowni Państwo!

Mamy ogromną przyjemność poinformować, iż w dniu dzisiejszym Rada m.st. Warszawy podjęła uchwałę w sprawie nadania nazwy obiektowi miejskiemu w Dzielnicy Włochy m.st. Warszawy (Rondo Miasta Ogrodu Włochy) dla skrzyżowania ulic Krańcowej, Kleszczowej i Łopuszańskiej.

„Za” uchwałą głosowało 59 radnych (na 60) – serdecznie dziękujemy! Nie było głosów przeciwnych!

? Dziękujemy również radnym Dzielnicy Włochy, którzy na sesji w dniu 27 lutego 2020 roku również jednogłośne poparli tą inicjatywę.

? Dzisiejsza uchwała jest zwieńczeniem prawie 8-miesięcznych wysiłków fundacji polegających na trwałym upamiętnieniu dawnej koncepcji miasta ogrodu w tej części naszej dzielnicy.

? Nadanie nazwy dla ronda jest jednak dopiero początkiem i pierwszym etapem realizacji szerszej wizji jaka nam przyświecała podejmując tą inicjatywę. Teraz przed nami opracowanie koncepcji aranżacji ronda i jego najbliższego publicznego otoczenia, wspólnego uzgodnienia i przekonania do tych rozwiązań Państwa – mieszkańców dzielnicy.
Kolejnym krokiem będzie uzyskanie zgody decydentów i ostateczne wprowadzenie wypracowanych rozwiązań.

? Trudna droga, ale spróbujemy!  Będziemy informować jak idą te działania.